DOMACÍ ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ PÉČE OD ROKU 2008 +420 412 558 245 +420 605 769 962 adp-anna@adp-anna.cz

ANNA - VLÍDNÁ PÉČE

ANNA - VLÍDNÁ PÉČE

ANNA - VLÍDNÁ PÉČE

VLÍDNÉ STÁŘÍ JE CÍL

VLÍDNÉ STÁŘÍ JE CÍL

VLÍDNÉ STÁŘÍ JE CÍL

Naše služby jsou využívány klienty, kteří se nacházejí v nelehké
zdravotní i sociální situaci a jejich rodiny sami péči nemohou zvládnout.

SEAMEN.CZ - ŠKOLENÍ POSÁDEK PLAVIDEL - LODĚ

ANNA - VLÍDNÁ PÉČE

ANNA - VLÍDNÁ PÉČE

ANNA - VLÍDNÁ PÉČE

DŮSTOJNÉ STÁŘÍ SENIORŮ

DŮSTOJNÉ STÁŘÍ SENIORŮ

DŮSTOJNÉ STÁŘÍ SENIORŮ

Klademe velký důraz na zpětnou vazbu od klientů a jejich rodinných
příslušníků a dalších pečujících. Zdravotní stav klientů je pravidelně
konzultován s ošetřujícími lékaři klientů, s odbornými ordinacemi a nemocnicemi.

Slider

Domov pro seniory také navštěvují zvířátka a to pravidelně, kromě jiných akcí. Tentokrát ještě mimo ZOO Děčín přijeli zvířátka z Varnsdorfu. Klienti jsou vždy nadšeni, mohou si sami vybrat, které zvíře by chtěli pohladit, povídáme si o nich, které měli doma a nebo které vždy chtěli a nemohli mít. Jako slona, poníka a nebo jednorožce :)

Kontakt se zvířaty byl již několikrát vědecky podložen jako velmi podpůrný v péči o seniory. Proto dbáme na pravidelný kontakt klientů s přírodou jako takovou. 

20240227 09160020240227 091943

20240227 092243

 

Opět jsme s klienty navštívili další zemi, tentokrát to bylo Německo a jeho slavný Legoland. Skoro každý si jako malý hrával s touto stavebnicí, a ikdyž pochází z Dánska má tato oblíbená hra svůj zábavní park nedaleko Norimberka. Naši klienti si více pamatují Merkur, ale pro své děti již sháněli Lego stavebnici jako žhavou podpultovku :) A tak jsme alespoň prostřednictvím fotek vyrazili na malou procházku tímto parkem plným dobrodružství, zábavy a hlavně okázalých staveb z Lega. Zábavní park je plný atrakcí ze kterých přechází zrak a které nenechají jeden žaludek v klidu :)

A tak je vlastně skvělé, že si klienti vše mohou prohlédnout v klidu ze svého oblíbeného křesla, kde se jim rozhodně špatně neudělá. Abychom v rámci této cesty moc nezaháleli, koupili jsme klientům stavebnici Duplo, která je pro manipulaci jednoduší, a klienti mohli procvičovat jemnou motoriku a paměť díky skládání nejrůznějších tvarů. Pečovatleky velmi rády asistovali a pomáhali, aby mohli vzniknout rozmanité tvary. 

20240530 143542

20240530 144353                         20240530 144045

Kam se vydáme příště?

Sledujte nás a nechte se překvapit. 

Velikonoce, krásný svátek spojený s mnoha tradicemi, které jistě všichni známe od dětství. A kdo by se netěšil na barvení vajíček, koledování či na dobroty spojené s tím vším. Každý máme dané zvyky naučené trochu jinak, ale to je přeci to kouzlo, můžeme si mezi sebou vyprávět o tom jaké to bylo před 50 lety, ale také se naučit něco nového. 

My jsme klientům připravili různé aktivity, aby si mohli vybrat čeho se chtějí účastnit nebo jen koukat a radit laughing. A tak jsme barvili vajíčka, zpívali písničky v doprovodu akordeonu a samozřejmě jsme koledovali. Chlapy nám došli tak jsme si vystačili s přechodnou změnou pohlaví u naši pracovnice Jany laughing. Ovšem ani Martin, který ten den měl službu, se nenechal zahanbit a vyzval dámy k tanci. 

Více fotek je k dispozici ve Fotogalerii.

adp anna velikonoce 0007

 

Dnes u nás ráno proběhla pravodelná návštěva ZOO Děčín, tato spolupráce trvá již několik let. Malá odmlka byla během Covicu. 

A tak mají klienti možnost dáhnout na zvíře, které by třeba nikdy nepotkali nebo kterého se trochu bojí. Kontakt se zvířaty je vždy uklidnující a tak se klienti většinou velmi těší. Dozví se mnoho informací o jednotlivých druzích a mohou je třeba i nakrmit. 

Dnes k nám zavítalo morčátko Lízinka, agama s postižením předních končetin a hadice korálovka. Mnoho klientek se hada bojí, ale díky příjemným zoologům svůj strach překonali a hadici pohladily. Dokonce i personál :)

20240506 094144 20240506 09264020240506 093959

Každé dva měsíce u nás probíhá "cestovatelský deník", kdy někdo z personálu povídá o svých cestách do zahraničí. Klienti si sami vyberou mezi zeměmi, které nabízíme. 

Asi každému se líbí nějaká forma cestování, objevování nových kultur, krásné přírody či turistika za jídlem aneb láska prochází žaludkem i ta k cestování laughing

A tak si s babičkami a dědečky povídáme o našich cestách, prohlížíme si společně fotky, ukazujeme si předměty, které jsme si přivezli a vyprávíme zážitky z cest. Mnohdy srandovní až po jistém čase laughing

Stejně tomu tak bylo v březnu, kdy jsme si povídali o Madagaskaru, země vzdálená od ČR 9 hodinami letu. Dnes už úsměvná historka o 3 denním průjmu, který následoval po konzumaci místního hovězího masa. Klienti se velmi zajímali o místní kulturu, zvyky a kuchyni. Na fotkách viděli od prostých vesniček přes krásy přírody po rozličná zvířata, která se tam volně pohybují. Jak bylo řečeno na Madagaskaru: "všichni hadi, které vidíte, vás mohou kousnout, ale nejsou jedovatí".

V dubnu jsme pro změnu zabrousili do krás tureckého orientálního bazaru a to přímo v Istanbulu. Na klienty dýchla vůně rozličného koření, které Turci používají na nejrůznější druhy mas, od ryb po hovězí. Avšak strhující je pohled na město jako takové a množství mešit, které se na území Istanbulu nachází.

S tímto deníkem budeme rádi pokračovat. Vždy záleží na zájmu klientů, ale již tyto debaty se setkaly s velmi dobrou odezvou.

Cestovatelsky denik 1  Cestovatelsky denik 2

Strana 1 z 2

TOTO ZAŘÍZENÍ JE PODPOROVÁNO ÚSTECKÝM KRAJEM A STATUTÁRNÍM MĚSTEM DĚČÍN

  • partner_01.jpg
  • partner_02.jpg

ODKAZY

Příspěvek na péči:

Komunitní plán do r. 2023 - Sociální odbor města Děčín:

AGENTURA DOMÁCÍ ZDRAVOTNÍ A SOCIÁLNÍ PÉČE ANNA

ADP-ANNA s.r.o.:
Sídlo firmy – Klučov 168
provozovny Loubská 69/112, Děčín a Čsl. Armády 621/25, Děčín.
IČ 05744342
Datová schránka: urzaysc

 

Telefon – 412558245 - nepřetržitě
Mobilní telefon – 605769962 – pouze v pracovní dny od 8.00 do 16.00, o víkendech a svátcích pouze pro stávající klienty